האם כדאי לקנות ארנק לילד ?

הזמנת-ארנק-אונליין

אם הילד או הילדה שלכם כבר מקבלים דמי כיס ומידי פעם מחלצים אותם מהקופה כדי להשתמש בהם לרכישות קטנות מחוץ לבית, יכול מאוד להיות שזה הזמן לצייד אותם בארנק. הורים רבים שואלים את עצמם האם כדאי לקנות ארנק לילדים ובצדק. אז מה רע בזה? והאם לשימוש בארנק יש גם צדדים חיוביים? וגם – איך בוחרים את הדגם המתאים?

כדאי לקנות ארנק לילד

"אמא, אבא, תקנו לי ארנק"

ואז מגיע השלב הזה, שבו הילד או הילדה שלכם מבקשים ארנק משלהם. מצד אחד הם כבר גדולים ומחפשים את הדרך לבטא זאת, משתמשים בדמי הכיס שלהם לטובת ארטיק במכולת או משחק קטן שחלמו עליו מחנות הצעצועים, אפילו הולכים לבית הספר עם תיק שיש בו עולם ומלואו, חוץ מקצת כסף למקרה חירום. מצד שני, כל הורה מבין שארנק לילד הוא גם פתח לא קטן לצרות כמו גניבה, השוואות חברתיות, אבדן השליטה על הכספים של הילדים וכמובן עיסוק שלילי בכסף. אז האם זה באמת כדאי?

אתגר לימודי וחינוכי

אלפי מחקרים כבר הוכיחו שילדים שמצליחים יותר להתמודד עם בעיות ודילמות, מצטיינים חברתית, לימודית ובהמשך גם תעסוקתית. הארנק בשבילם הוא אתגר ואחריות, אך חשוב שהם יבינו את זה מכם. המטרה שלהם היא לשמור עליו, לעולם לא להכניס אליו כמות גדולה של כספים ולהשתמש בו רק כשבאמת יש צורך. ארנק לילדים מבחינה חינוכית, יכול לתפקד כמו יחידת לימוד שלמה על ערך הכסף, פעולות חישוב, שליטה במה שקיים, הימנעות מהוצאות לא הכרחיות ויצירת פתרונות חיסכון. וזה נפלא, בעיקר משום שבתי הספר כמעט ולא מלמדים דברים שקשורים לחינוך פיננסי.

פתרון נוח יותר למשפחה

סיבה טובה נוספת לקנות לילד או הילדה שלכם ארנק היא הנוחות. הילדים יכולים לשאת עליהם את הכסף שחסכו או קיבלו בצורה נוחה ובטוחה, מבלי לתחוב אותו לכיס ולחשוש לגורלו. עם הארנק, גם מההורים נחסך הצורך לצייד יום אחרי יום את ילדיהם בכסף קטן לאוטובוס או למסטיק של אחרי בית הספר והם יכולים לצייד אותם בסכום שבועי מראש, כך שלאורך השבוע יוכלו הילדים להשתמש בתקציב באופן חופשי יותר. כמובן שצריך לבקר את הפעולות שלהם ולשמור על שליטה, אבל בסופו של דבר, הם יגדלו להיות אחראיים ושקולים.

כך תבחרו ארנק לילד/ה שלכם

ראינו שארנק לילדים יכול להיות דווקא עניין חיובי למדי ושהצדדים השליליים שלו נפתרים, אם רק שומרים על פיקוח ובקרה. אז אם שכנענו אתכם – זה הזמן לבדוק איזה ארנק כדאי לרכוש? בשוק תמצאו מאות דגמים, חלקים, מחוספסים, צבעוניים, עם מותגים או בלי, עם סקוטש, תיק תק או כל פתרון אחר. מאחר והילדים לא זקוקים למקום אחסון רב, אפשר לרכוש גם ארנק קטן עם תא-שניים בלבד. אם זה אפשרי, צפו בארנקים השונים יחד עם ילדכם והחליטו יחד על הדגם האהוב.

קח אותי לחנות הארנקים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)